Семи хвилин вистачає хмельничанину, щоб зрозуміти, чи зможе він пройти печеру
Андрій Щербицький – один із засновників спелеологічного клубу «Атлантида». Разом із старшим братом Олександром він чимало зробив для популяризації однієї з найкрасивіших печер України, яка знаходиться на півдні Хмельницької області, у Кам’янець-Подільському районі.
Походи в печеру Атлантида - це хобі, яке стало роботою?
- Так. Я з 10 років почав захоплюватися спелеологією. До 90-х років все було добре, а при перебудові туризм у області почав занепадати. Наприклад, за Атлантидою ніхто не стежив. Печеру відвідували всі, кому цього хотілося. Рубали та виносили кристали. За той час її дуже сильно пошкодили.
І от десь в 1998 році у мене і мого старшого брата виникла ідея взяти Атлантиду під свою охорону. Цілих два роки у нас пішло на те, щоб зібрати всі документи. Так як печера являється пам'яткою державного значення, то нам потрібно було спочатку зареєструватися як Громадська організація, взяти охоронне зобов’язання. Загалом "паперової" роботи довелося виконати дуже багато.
Зате тепер ми стежимо за печерою, доглядаємо. А взагалі-то, це можна вважати повноцінним хобі, адже грошовий прибуток з екскурсій невеликий. Вкладати нам доводиться більше, ніж ми отримуємо.
Чи можна взимку бувати в печері? Яка там температура?
- Температура в печері цілий рік +12. Тільки в окремих випадках вона може коливатися на плюс або мінус два градуси від стандартної.
А ось зима - це і є найбільший сезон печерного туризму. Тобто саме зараз почався період найбільшого скупчення туристів, які хочуть та мають час на відвідування печери.
Скільки триває екскурсія? Наскільки вона є безпечною?
- Ознайомча екскурсія триватиме дві з половиною години. Детальна - чотири, екстрим - п'ять. А максимальна - шість годин. І вже залежно від виду екскурсії з групою йде один або декілька інструкторів. Наприклад, коли група туристів складається з 10 дорослих осіб, то з ними йде лише один інструктор. Якщо ж в групі є діти - то вже два інструктори. Ну і якщо екскурсія триватиме більше 4-х годин, то теж інструкторів йде кілька.
Всі наші інструктори кваліфіковані. Вони пройшли спеціальне навчання, яке стандартно триває 3 роки. Отримали розряд з туризму та спелеології.
А скільки загалом людей входить до вашого клубу?
- У нашій організації працюють близько 150 осіб. Є люди і з Києва, і з Хмельницького, і з інших міст. Але більшість наших інструкторів - це студенти Кам'янець-Подільського університету імені Івана Огієнка. Багато закінчили або навчаються на педагогічних факультетах. І це добре. Ось, наприклад, відстань від Кам’янця-Подільського до печери всього 25 кілометрів. І якщо терміново потрібно вийти на роботу, то з Києва добиратися проблематично, або там плани якісь невідкладні у людини. А студент частенько на вихідних залишається без діла. І йому тільки в радість провести екскурсію — це ж і додатковий досвід, і просто приємне проведення часу.
Чи бувають у людей, яких Ви вводите в Атлантиду, напади клаустрофобії?
- Бувають. Але це завжди помітно на початку. Найчастіше цей страх - помилковий. І людину просто потрібно заспокоїти, налаштувати на подорож. Ось тут і стає у нагоді педагогічна освіта наших інструкторів. А ще кожен із них обов’язково навчається не лише туризму і спелеології, а й психології. У нашій роботі це дуже важлива деталь - вміння заспокоювати і переконувати. Насправді ж всі екскурсії закінчуються позитивно.
Іноді буває, що турист достроково повертається на поверхню. Але це дуже-дуже рідкісний випадок. Буквально сім хвилин на початку екскурсії вистачає людині на те, щоб зрозуміти, чи зможе вона її пройти до кінця.
Про що Ви розповідаєтє людям, яких ведете на екскурсію. Чи є у вас якісь особливі, печерні байки?
- Насамперед наша екскурсія - не музейна. Час, проведений в печері, більше схожий на якесь міні-шоу. Описати це важко.
Звичайно, є і печерні байки, і легенди. Як, наприклад, байка про чорного та білого спелеолога. Та багато-багато іншого. Протягом всієї екскурсії рот у інструктора не закривається. Він весь час розповідає різні історії, описує пройдені місця. Але пильність він ніколи не втрачає. Інструктор весь час слідкує за групою.
Для того щоб дізнатись, які відчуття та емоції отримує людина всередині печери, потрібно самому там побувати. Словами передати таке неможливо.
Версія для друку
Відправити на email
| 19:17 | Хмельницькі рибалки радіють морозам |
| 16:40 | Семи хвилин вистачає хмельничанину, щоб зрозуміти, чи зможе він пройти печеру |
| 12:39 | Хмельничани зустрінуть Старий Новий рік у лицарських обладунках |
Хмельничани зустрінуть Старий Новий рік у лицарських обладунках
Костянтин Пархоменко - один із засновників хмельницького клубу військово-історичної реконструкції "Воїн". Крім того, він бере активну участь у організації фестивалів. Цього року - "Стародавній Меджибіж-2012: Зимова Вежа". (1)
“Страхуємо все, окрім кохання” або Гумор по-фастівськи
Про Фастів більшості українців відомо, що це місто неподалік Києва та великий залізничний вузол. Крім цього, Фастів має цікаве історичне минуле та гарну архітектуру, а його мешканці – оригінальне почуття гумору
Кам’янець-Подільска фортеця – друга з «семи чудес» України В інтернет-голосуванні всеукраїнської акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци» Кам’янець-Подільська фортеця наразі посідає друге місце. Голосування триває. (2)
У Подільському монастирі побував російський імператор
Свято-Троїцький монастир, що у Городоцькому районі Хмельницької області, - пам’ятка архітектури XVI століття. У різні часи монастир був і просвітительським центром, і місцем жорстоких тортур
Місто православних храмів
Білосніжні церкви з золотими банями, оточені тінистими алеями та зеленими парками, повз які несе свої води широка Десна… Саме таким мандрівникам видається старовинний центр Чернігова, візитівкою якого є православна архітектура
Отдых вместе с туристической фирмой MTБ-ТУР Хмельницкий
(1)
Мы предлагаем наилучшее!!! 17/05/2012 13:46
"Exclusive" - туристическое агенство. Мир ждет вас, и мы поможем этой встрече состояться!
Нет более реального мира, чем тот, который однажды отразился в ваших глазах. Словом, нужно путешествовать! 14/05/2012 09:33
Досить мріяти - час відпочивати
(1)
Літо як жодна інша пора року налаштовує до відпочинку. А відпочинок, як відомо, справа серйозна і не терпить недбалого відношення 03/05/2012 10:41
Туристичне агентство «Лакоста Travel» запрошує у світ подорожей та мандрівок!
(1)
Професійні менеджери з радісттю підберуть найкращі та найактуальніші пропозиції щодо Вашого відпочинку! 28/04/2012 12:01
Хмельницькі рибалки радіють морозам
Лід на річці Південний Буг в районі міського пляжу такий, що по ньому машинами їздять. Але 36-річному хмельничанину Євгенію такі «понти» не потрібні. Він просто сидить над ополонкою, насолоджується спокоєм та свіжим морозним повітрям 07/02/2012 19:17
Семи хвилин вистачає хмельничанину, щоб зрозуміти, чи зможе він пройти печеру
Андрій Щербицький – один із засновників спелеологічного клубу «Атлантида». Разом із старшим братом Олександром він чимало зробив для популяризації однієї з найкрасивіших печер України, яка знаходиться на півдні Хмельницької області, у Кам’янець-Подільському районі. 31/01/2012 16:40
Отдых вместе с туристической фирмой MTБ-ТУР Хмельницкий
"Exclusive" - туристическое агенство. Мир ждет вас, и мы поможем этой встрече состояться!
Досить мріяти - час відпочивати
Туристичне агентство «Лакоста Travel» запрошує у світ подорожей та мандрівок!
Хмельницькі рибалки радіють морозам
Семи хвилин вистачає хмельничанину, щоб зрозуміти, чи зможе він пройти печеру
Хмельничани зустрінуть Старий Новий рік у лицарських обладунках
Кам’янець-Подільска фортеця – друга з «семи чудес» України
У Меджибожі бились на мечах та стріляли з луку
Щоденник мандрівника Ігоря Кашлєва: подорож завершено, повертаюсь додому!
Щоденник мандрівника Ігоря Кашлєва: Чорне море і нудисти
Щоденник мандрівника Ігоря Кашлєва: великі хвилі і дискотека
Щоденник мандрівника Ігоря Кашлєва: ночую на острові в Чорному морі
Щоденник мандрівника Ігоря Кашлєва: познайомився з наглядачами маяка і наловив хамси
Щоденник мандрівника Ігоря Кашлєва: ночую під маяком
На Південному Бузі побільшало сміття
Хмельничани можуть їхати до Македонії без віз
Хмельничани, які їдуть за кордон поїздом, повинні показувати візу провіднику
З'явився новий путівник по Хмельницькій області для туристів
![]() |
|
вологість:
тиск:
вітер:
вологість:
тиск:
вітер:
вологість:
тиск:
вітер:
вологість:
тиск:
вітер:
вологість:
тиск:
вітер:

![]() | Младший сын Януковича огорошил сообщением |
![]() | Девочка которая родилась без крови. ФОТО |
![]() | Янукович допустил конфуз в своей речи 9 мая |
![]() | Путин дал пинка Януковичу |
![]() | Злочини родини Януковичів |
На випуску у Хмельницькому отримували медалі та танцювали вальс (1105)
У Хмельницькому справжні плейбої їздять на ладі (1016)
Кинули мене на підлогу, били, а потім погрожували, щоб нікуди не ходив (821)
Хмельницькому парку необхідно заробляти, але життя дітей важливіше (715)
У Хмельницькому встановили ще одну дошку пошани (664)
Дурнев+1 у Хмельницькому: як Даша Ши про пиво й козаків питала (628)
Біля Сілістри 67-річна жінка потрапила під Нісан - бігла на "червоний" (557)
За молочні обливання під Хмельницькою ОДА п’ятеро потрапили до міліції (532)
За молочні обливання під Хмельницькою ОДА п’ятеро потрапили до міліції (30)
Кинули мене на підлогу, били, а потім погрожували, щоб нікуди не ходив (24)
Обираємо Міс газети "ВСІМ", Інна Гласова, 18 років (17)
У Хмельницькому встановили ще одну дошку пошани (17)
У Хмельницькому справжні плейбої їздять на ладі (11)
Хмельницькому парку необхідно заробляти, але життя дітей важливіше (9)
У Волочиську 50-річний чоловік закурив і згорів у власній квартирі (8)
Гармонія сучасності та класики в образі нареченої (7)
Біля Сілістри 67-річна жінка потрапила під Нісан - бігла на "червоний" (6)
На випуску у Хмельницькому отримували медалі та танцювали вальс (5)
|
|
|
|
| ВКонтакте | Твиттер | YouTube |
В Украине вдвое сократят "законное" превышение...
Нацбанк предлагает украинцам отдать ему свои...
В самолет президента Франции ударила молния





















На Солнце произошла гигантская вспышка (видео)
Кто-кто «живет» в украинском молоке



