У Хмельницькому створять соціологічну лабораторію


В ході лекції відбулась презентація київського журналу «ПРОSTORY», який представили його редактори громадські та мистецькі діячі Катерина Міщенко та Євгенія Бєлорусець.



Говорили про доступ громадян до публічного простору, вільного для всіх та боротьбу містян за право на власний простір. Варіантом виходу назвали популяризацію публічних місць, збір громадян у тому чи іншому місці. Так, на думку редакторів журналу, можна зберегти місце, запобігти його перетворенню на комерційну ділянку.


- Капітал намагається увіковічнити себе у міській інфраструктурі, підкорюючи її собі. Наприклад, зникає громадський транспорт. Зникають площі, де раніше могли безкоштовно збиратись люди, замість них відкривають комерційні будови, кафе, - каже Євгенія Бєлорусець. –Зникнення публічного простору є політичною проблема, оскільки простір – єдине фактично місце, де може відбуватись політика. Скажімо, у Києві – політика творилась на Майдані.


Завершили зустріч семінаром з практичної соціології. Разом з соціологом зі Львову Юлією Гілевич учасники визначали походження назв вулиць центральної частини Хмельницького.


- Ми можемо подивитись на місто як на текст, - каже Юлія Гілевич. – Місто пишеться через назви вулиць, путівники, пам’ятники, навіть рекламу. Це все, що ми бачимо навколо.


Після проведення дослідження учасники вирішили створити соціологічну лабораторію.
Планується, що її учасники займатимуться дослідженням соціальних проблем, що виникають у Хмельницькому.

Наступна лекція відбудеться 18 червня о 16:00 у сквері біля пам’ятника Т.Г.Шевченку. Заняття на тему «Історія визвольного негритянського руху 40-70-х років в США» проведе дослідник визвольних рухів в країнах Африки та Латинської Америки, громадський активіст з Київа Сергій Кірічук.
Другим етапом заходу буде лекція Наталі Вітвіцької, викладачки Чернівецького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету «Філософія як турбота про себе».

Олівці і аркуші для записів видають, з собою бажано мати керімати чи килимки.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
AnonymousСо стороны похоже вечерние разговоры на кухне в советсткое время, где с лёгкостью решались все проблемы мироздания. Не работают в жизни ваши догадки, вычитанные из книг. Бесполезно это всё, бред. Ленин давно мёртв и дело его тоже. -
AnonymousОто подивився я відео, послухав їх і прийшов до висновку, що вони самі погано розуміють те, про що говорять. Так по написаному читають всяку фігню, яку грандодавець написав. -
Anonymousна последней фотке главный социологический барометр который обозначит первую же проблему города, а именно: на свалках стало меньше еды (да и ту первыми бомжи изымают ), люди стали меньше подкармливать